Lostprophetsi 2004. aasta album "Start Something" kätkeb endas punkrockilikku ning emomuusikale omast muusikat. Album on lõõgastavalt vaba ülesehitusega, mida ilustavad muusikalised eriefektid. Albumil on tunda ka natukene karmimat laulmistehnikat, mis teeb albumi veelgi mitmekülgsemaks, eriti iseloomustab seda "Burn Burn". Järgnevalt on ära toodud lauluiseloomustused, kuid seda suvalises järjekorras, sest imelikul kombel sai winampi laulud suffeldatuna.
"We Still Kill The Old Way" on esimene laul albumilt, kuid mis tähistaks albumi lõppu. Laulu algus meenutab "The Kill Bill"-i ja sama teeb ka laulu pealkiri. Rütmikas ning kaasakiskuv, kuid iga järgneva laulusõnaga jääb tunne, nagu öeldaks kohe "Good Bye".
"Goodbye Tonight" on täielikult lostprophetlik laul, mis just teebki ta teistest bändidest paremaks.
"Hello Again" on teistest lauludest hoopis teistsugusema lähenemisega, kuid üldjoontes suudab Lostprophets siiski säilitada oma eripära.
"I Don't Know" on ühe tüüpilisema ideega laule, mida leiab pea iga bändi albumilt - laul, mis on seal niisama kuulamiseks ning arvatavasti hitiks mittesaamiseks. Laulul puudus tabav viis ning samas pandi vahele scratchilisi effekte, mis rockibändidele eriti ei sobi.
"Last Summer" on üks Lostprophetsi hitte ning tunnusluguseid, mis ei ole otseselt seotud selle albumi, vaid just Lostprophetsiga. Seesuguseid lookesi peaks olema igal edukal artistil ning bändil, kes tahaksid muusikamaailma oma jälje jätta. Kahjuks pean siinkohal nentima, et Lostprophetsil on sellest loost paremaidki hitte.
Järgnev laul, millel on eelneva lauluga sama juhtmõte, on kindlasti selle albumi üks pärlitest. Vaba ning võimas laul, mille taustaks on rütmikas ning kaasahaarav muusika.
"Make A Move" oma refrääni "Wake up, wake up ..." on üks energilisemaid laule sellelt albumilt. Laulu tipphetke võiks lugeda Lostpropheti üheks karmimaks Lostprophetsi selle albumi või üldse kogu muusikaliste väljaannete seast.
Võrreldes "Make A Move"-ga on "Start Something" natukene lihtsakoelisem ning tuimem. Laulu ülesehitus on stabiilsem ning karjumise asemel on rõhku pandud muusikale - kiiretele trummidele ning kitarri võimekusele. Samuti ilmestab laulu tema kõrghetkel klaverielemendid.
"Sway ..." on tehnilisem, rahulikuma tempoga ning samas ka pikim, üle 10 minuti pikk laul albumilt. Tegemist on ühe mu lemmikuga. "Sway..." puhul võib tegemist olla ka erilauluga, sest laulu lõppu ilmestab teisest stiilist muusika.
"To Hell We Ride" ei sära ühegi eripäraga, kuid kindlasti on tegemist ühe Lostprophetsile iseloomulikuma lauluga.
"We Are Godzilla, You Are Japan" laulu põhimõttest ma aru ei saanud, kuid efekt keskosas autoalarmide näol oli päris huvitav.
Ainsaks negatiivseks asjaks peaks mainima albumi laialivalgumist liigsete erieffektide ning miksimise tõttu. Järgnev album neilt on küll kindlakoelisem, aga samas ka pehmem.
Hindeks paneksin "hea", sest arvatavasti tüdineks enamus sellest albumist paari kuulamise korral ära. Hea on kuulata albumi parimaid laule, mis ka Lostpropheti teistele tuntavaks teeb.